Veronica De Laurentiis Net Worth, Age, Height, Husband, Family, Wiki 2024
Christopher Duran
Updated on March 30, 2026
Mini Biography
| Name | Veronica De Laurentiis |
|---|---|
| Date of Birth | January 13, 1950 |
| Profession | Author |
| Net Worth | $1.5 Million |
Veronica De Laurentiis is an Author who was born on January 13, 1950 in Italy. Want to more about her? In this article, we covered Veronica De Laurentiis's net worth, wiki, bio, career, height, weight, pics, family, affairs, car, salary, age, facts, and other details in 2024. Without future ado, let's learn more about Veronica De Laurentiis.
Table of Contents (Quick Links)
Veronica De Laurentiis Biography
Do you wanna know Veronica De Laurentiis's full Biodata? Veronica De Laurentiis is an Author. She was born in Rome on January 13, 1950. She is 73 years old. Take a look at the following table for more information.
| Name | Veronica De Laurentiis |
|---|---|
| Nickname | - |
| Gender | Female |
| Date of Birth | 13-Jan-1950 |
| Age in 2024 | 73 |
| Birth Place | Rome |
| Country | Italy |
| Nationality | Italian |
| Height | 1.63 m |
| Weight | 56 KG |
| Profession | Author |
Veronica De Laurentiis Net Worth, and Salary 2024
What is the Networth of Veronica De Laurentiis? What is the income source of Veronica De Laurentiis? We all know that is it almost impossible to say someone's total asset, and how much he or she earns every month. According to the various source, there is an approximate asset that is net worth or net wealth. So what is the networth of Veronica De Laurentiis?As of 2024, the current net worth of Veronica De Laurentiis is $1.5 Million.
Veronica De Laurentiis Age, and Birthday Info 2024
Veronica De Laurentiis's Birthday Countdown
Veronica De Laurentiis's birthday 🎂 🎉 is in...
- days
- Hours
- Minutes
- Seconds
How old is Veronica De Laurentiis? In this section, we will talk about Veronica De Laurentiis's age, and birthday-related info. Veronica De Laurentiis's actual age is 73, and birthday is on 13-Jan-1950. When is Veronica De Laurentiis's next birthday? The next birthday of Veronica De Laurentiis is on 13 January, 2024.
| Birthday | 13-Jan-1950 |
|---|---|
| Name of the Day | Friday |
| Zodiac Sign (Horoscope) | Capricorn |
| Next Birthday | 13 January, 2024 |
| Age in 2024 | 73 years |
| Place of Birth | Rome |
| Country of Birth | Italy |
Veronica De Laurentiis's Height, Weight, and Physical Condition
What is the physical condition of Veronica De Laurentiis? The physical condition of Veronica De Laurentiis is good. How tall is Veronica De Laurentiis? Want to know Veronica De Laurentiis's Height Weight in Feet-Inch or Meter-Centimeter? In this section, we discussed height-weight along with eyes and hair colors. height is 1.63 m., and weight is 56.
- Veronica De Laurentiis's Height: 1.63 m.
- Veronica De Laurentiis's Weight: 56 Kilograms
In the below table, you will find the height of Veronica De Laurentiis in Meter, Centimeter, and Feet Inche, & the weight in KG and Pound.
| Height | In Feet Inches: 5'4" |
|---|---|
| In Meters: 1.63 m. | |
| Weight | In Pound: 123.48 lbs |
| In KG: 56 Kilograms | |
| Eye Color | - |
| Hair Color | - |
Veronica De Laurentiis Girlfriend and Marital Status
Do you want to know whether Veronica De Laurentiis is married or unmarried? Who is the Boyfriend of Veronica De Laurentiis? In this section, we will talk about Veronica De Laurentiis's personal life, life story. As you are curious to know about Veronica De Laurentiis. We added the information below.
| Marital Status | Married |
|---|---|
| Spouse(s) | Ivan Kavalsky |
| Marriage Date | |
| Children | Giada De Laurentiis, Eloisa De Laurentiis, Dino De Laurentiis, Igor De Laurentiis |
Veronica De Laurentiis Educational Qualifications
Do you want to know what is the educational qualifications of Veronica De Laurentiis? In this table, we added the education information of Veronica De Laurentiis. As we do not have all data currently, we keep some fields blank which we will update soon.
| School | Yet to update |
| College | Yet to update |
| University | Yet to update |
Visit the official Facebook, Instagram, Twitter, Wikipedia, and YouTube accounts of Veronica De Laurentiis. For those who do not have an account on a certain platform, we added the official website link of the platform.
FAQs about Veronica De Laurentiis
Some FAQs (Frequently Asked Questions) about Veronica De Laurentiis.
- What is the Net Worth of Veronica De Laurentiis?
The Net Worth of Veronica De Laurentiis is $1.5 Million.
- What is the Height of Veronica De Laurentiis?
The height of Veronica De Laurentiis is 1.63.
- Where is the birthplace of Veronica De Laurentiis?
The birthplace of Veronica De Laurentiis is Rome.
- What is the Date of Birth of Veronica De Laurentiis?
The birthday of Veronica De Laurentiis is on 13-Jan-1950.
- Is Veronica De Laurentiis Married?
The marital status of Veronica De Laurentiis is: Married
Conclusion
So that's all we have about Veronica De Laurentiis's net worth, bio, wiki, biography, height, weight, awards, facts, siblings, awards, and other information. We hope you get the information about Veronica De Laurentiis. Share your thoughts in the comment section.
Disclaimer
The info about Veronica De Laurentiis's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, affairs, car, salary, age, and other details are based on Wikipedia, IMDb,Forbes, Instagram, and Facebook of Veronica De Laurentiis. There may have wrong or outdated info, if you find so, please let us know by leaving a comment below.