Trindon Holliday Net Worth, Age, Height, Weight, Family, Wiki 2024
Sarah Richards
Updated on March 30, 2026
Mini Biography
| Name | Trindon Holliday |
|---|---|
| Date of Birth | April 27, 1986 |
| Profession | Football Player |
| Net Worth | $15 Million |
Trindon Holliday is a popular Football Player. She was born in Zachary, United States on April 27, 1986. You might be interested to know more about Trindon Holliday. So, in this article, we discussed all information about Trindon Holliday's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, pics, affairs, car, salary, age, and other details in 2024. So let's get started...
Table of Contents (Quick Links)
Trindon Holliday Biography
Do you wanna know Trindon Holliday's full Biodata? Trindon Holliday is a Football Player. She was born in Zachary on April 27, 1986. She is 37 years old. Take a look at the following table for more information.
| Name | Trindon Holliday |
|---|---|
| Nickname | - |
| Gender | Female |
| Date of Birth | 27-Apr-1986 |
| Age in 2024 | 37 |
| Birth Place | Zachary |
| Country | United States |
| Nationality | American |
| Height | 1.65 m |
| Weight | 76 KG |
| Profession | Football Player |
Trindon Holliday Net Worth, and Salary 2024
What is the Networth of Trindon Holliday? What is the income source of Trindon Holliday? We all know that is it almost impossible to say someone's total asset, and how much he or she earns every month. According to the various source, there is an approximate asset that is net worth or net wealth. So what is the networth of Trindon Holliday?As of 2024, the current net worth of Trindon Holliday is $15 Million.
Trindon Holliday Age, and Birthday Info 2024
Trindon Holliday's Birthday Countdown
Trindon Holliday's birthday 🎂 🎉 is in...
- days
- Hours
- Minutes
- Seconds
How old is Trindon Holliday? In this section, we will talk about Trindon Holliday's age, and birthday-related info. Trindon Holliday's actual age is 37, and birthday is on 27-Apr-1986. When is Trindon Holliday's next birthday? The next birthday of Trindon Holliday is on 27 April, 2024.
| Birthday | 27-Apr-1986 |
|---|---|
| Name of the Day | Sunday |
| Zodiac Sign (Horoscope) | Taurus |
| Next Birthday | 27 April, 2024 |
| Age in 2024 | 37 years |
| Place of Birth | Zachary |
| Country of Birth | United States |
Trindon Holliday's Height, Weight, and Physical Condition
What is the physical condition of Trindon Holliday? The physical condition of Trindon Holliday is good. How tall is Trindon Holliday? Want to know Trindon Holliday's Height Weight in Feet-Inch or Meter-Centimeter? In this section, we discussed height-weight along with eyes and hair colors. height is 1.65 m., and weight is 76.
- Trindon Holliday's Height: 1.65 m.
- Trindon Holliday's Weight: 76 Kilograms
In the below table, you will find the height of Trindon Holliday in Meter, Centimeter, and Feet Inche, & the weight in KG and Pound.
| Height | In Feet Inches: 5'5" |
|---|---|
| In Meters: 1.65 m. | |
| Weight | In Pound: 167.58 lbs |
| In KG: 76 Kilograms | |
| Eye Color | - |
| Hair Color | - |
Trindon Holliday Girlfriend and Marital Status
Do you want to know whether Trindon Holliday is married or unmarried? Who is the Boyfriend of Trindon Holliday? In this section, we will talk about Trindon Holliday's personal life, life story. As you are curious to know about Trindon Holliday. We added the information below.
| Marital Status | Yet to be updated |
|---|
Trindon Holliday Educational Qualifications
Do you want to know what is the educational qualifications of Trindon Holliday? In this table, we added the education information of Trindon Holliday. As we do not have all data currently, we keep some fields blank which we will update soon.
| School | Yet to update |
| College | Yet to update |
| University | Yet to update |
Visit the official Facebook, Instagram, Twitter, Wikipedia, and YouTube accounts of Trindon Holliday. For those who do not have an account on a certain platform, we added the official website link of the platform.
FAQs about Trindon Holliday
Some FAQs (Frequently Asked Questions) about Trindon Holliday.
- What is the Net Worth of Trindon Holliday?
The Net Worth of Trindon Holliday is $15 Million.
- What is the Height of Trindon Holliday?
The height of Trindon Holliday is 1.65.
- Where is the birthplace of Trindon Holliday?
The birthplace of Trindon Holliday is Zachary.
- What is the Date of Birth of Trindon Holliday?
The birthday of Trindon Holliday is on 27-Apr-1986.
- Is Trindon Holliday Married?
The marital status of Trindon Holliday is: Yet to be updated
Conclusion
So that's all we have about Trindon Holliday's net worth, bio, wiki, biography, height, weight, awards, facts, siblings, awards, and other information. We hope you get the information about Trindon Holliday. Share your thoughts in the comment section.
Disclaimer
The info about Trindon Holliday's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, affairs, car, salary, age, and other details are based on Wikipedia, IMDb,Forbes, Instagram, and Facebook of Trindon Holliday. There may have wrong or outdated info, if you find so, please let us know by leaving a comment below.