Riho Net Worth, Age, Height, Weight, Family, Wiki 2024
Matthew Sanders
Updated on March 30, 2026
Mini Biography
| Name | Riho |
|---|---|
| Date of Birth | June 04, 1997 |
| Profession | Professional Wrestler |
| Net Worth | $1.5 Million |
Riho is a Professional Wrestler who was born on June 04, 1997 in Japan. Want to more about her? In this article, we covered Riho's net worth, wiki, bio, career, height, weight, pics, family, affairs, car, salary, age, facts, and other details in 2024. So let's get started...
Table of Contents (Quick Links)
Riho Biography
Do you wanna know Riho's full Biodata? Riho is a Professional Wrestler. She was born in Shinagawa-Ku on June 04, 1997. She is 26 years old. Take a look at the following table for more information.
| Name | Riho |
|---|---|
| Nickname | - |
| Gender | Female |
| Date of Birth | 4-Jun-1997 |
| Age in 2024 | 26 |
| Birth Place | Shinagawa-Ku |
| Country | Japan |
| Nationality | Japanese |
| Height | 1.55 m |
| Weight | 44 KG |
| Profession | Professional Wrestler |
Riho Net Worth, and Salary 2024
What is the Networth of Riho? What is the income source of Riho? We all know that is it almost impossible to say someone's total asset, and how much he or she earns every month. According to the various source, there is an approximate asset that is net worth or net wealth. So what is the networth of Riho?As of 2024, the current net worth of Riho is $1.5 Million.
Riho Age, and Birthday Info 2024
Riho's Birthday Countdown
Riho's birthday 🎂 🎉 is in...
- days
- Hours
- Minutes
- Seconds
How old is Riho? In this section, we will talk about Riho's age, and birthday-related info. Riho's actual age is 26, and birthday is on 4-Jun-1997. When is Riho's next birthday? The next birthday of Riho is on 04 June, 2024.
| Birthday | 4-Jun-1997 |
|---|---|
| Name of the Day | Wednesday |
| Zodiac Sign (Horoscope) | Gemini |
| Next Birthday | 04 June, 2024 |
| Age in 2024 | 26 years |
| Place of Birth | Shinagawa-Ku |
| Country of Birth | Japan |
Riho's Height, Weight, and Physical Condition
What is the physical condition of Riho? The physical condition of Riho is good. How tall is Riho? Want to know Riho's Height Weight in Feet-Inch or Meter-Centimeter? In this section, we discussed height-weight along with eyes and hair colors. height is 1.55 m., and weight is 44.
- Riho's Height: 1.55 m.
- Riho's Weight: 44 Kilograms
In the below table, you will find the height of Riho in Meter, Centimeter, and Feet Inche, & the weight in KG and Pound.
| Height | In Feet Inches: 5'1" |
|---|---|
| In Meters: 1.55 m. | |
| Weight | In Pound: 97.02 lbs |
| In KG: 44 Kilograms | |
| Eye Color | - |
| Hair Color | - |
Riho Girlfriend and Marital Status
Do you want to know whether Riho is married or unmarried? Who is the Boyfriend of Riho? In this section, we will talk about Riho's personal life, life story. As you are curious to know about Riho. We added the information below.
| Marital Status | Yet to be updated |
|---|
Riho Educational Qualifications
Do you want to know what is the educational qualifications of Riho? In this table, we added the education information of Riho. As we do not have all data currently, we keep some fields blank which we will update soon.
| School | Yet to update |
| College | Yet to update |
| University | Yet to update |
Visit the official Facebook, Instagram, Twitter, Wikipedia, and YouTube accounts of Riho. For those who do not have an account on a certain platform, we added the official website link of the platform.
FAQs about Riho
Some FAQs (Frequently Asked Questions) about Riho.
- What is the Net Worth of Riho?
The Net Worth of Riho is $1.5 Million.
- What is the Height of Riho?
The height of Riho is 1.55.
- Where is the birthplace of Riho?
The birthplace of Riho is Shinagawa-Ku.
- What is the Date of Birth of Riho?
The birthday of Riho is on 4-Jun-1997.
- Is Riho Married?
The marital status of Riho is: Yet to be updated
Conclusion
So that's all we have about Riho's net worth, bio, wiki, biography, height, weight, awards, facts, siblings, awards, and other information. We hope you get the information about Riho. Share your thoughts in the comment section.
Disclaimer
The info about Riho's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, affairs, car, salary, age, and other details are based on Wikipedia, IMDb,Forbes, Instagram, and Facebook of Riho. There may have wrong or outdated info, if you find so, please let us know by leaving a comment below.