Rich Fellers Net Worth, Age, Height, Wife, Family, Wiki 2024
Mia Walsh
Updated on March 29, 2026
Mini Biography
| Name | Rich Fellers |
|---|---|
| Date of Birth | October 03, 1959 |
| Profession | Equestrian |
| Net Worth | $1.5 Million |
Rich Fellers is a well-known Equestrian. He was born in Coos Bay, United States on October 03, 1959. Want to more about him? In this article, we covered Rich Fellers's net worth, wiki, bio, career, height, weight, pics, family, affairs, car, salary, age, facts, and other details in 2024. Without future ado, let's learn more about Rich Fellers.
Table of Contents (Quick Links)
Rich Fellers Biography
Do you wanna know Rich Fellers's full Biodata? Rich Fellers is an Equestrian. He was born in Coos Bay on October 03, 1959. He is 64 years old. Take a look at the following table for more information.
| Name | Rich Fellers |
|---|---|
| Nickname | - |
| Gender | Male |
| Date of Birth | 3-Oct-1959 |
| Age in 2024 | 64 |
| Birth Place | Coos Bay |
| Country | United States |
| Nationality | American |
| Height | 1.83 m |
| Weight | 77 KG |
| Profession | Equestrian |
Rich Fellers Net Worth, and Salary 2024
What is the Networth of Rich Fellers? What is the income source of Rich Fellers? We all know that is it almost impossible to say someone's total asset, and how much he or she earns every month. According to the various source, there is an approximate asset that is net worth or net wealth. So what is the networth of Rich Fellers?As of 2024, the current net worth of Rich Fellers is $1.5 Million.
Rich Fellers Age, and Birthday Info 2024
Rich Fellers's Birthday Countdown
Rich Fellers's birthday 🎂 🎉 is in...
- days
- Hours
- Minutes
- Seconds
How old is Rich Fellers? In this section, we will talk about Rich Fellers's age, and birthday-related info. Rich Fellers's actual age is 64, and birthday is on 3-Oct-1959. When is Rich Fellers's next birthday? The next birthday of Rich Fellers is on 03 October, 2024.
| Birthday | 3-Oct-1959 |
|---|---|
| Name of the Day | Saturday |
| Zodiac Sign (Horoscope) | Libra |
| Next Birthday | 03 October, 2024 |
| Age in 2024 | 64 years |
| Place of Birth | Coos Bay |
| Country of Birth | United States |
Rich Fellers's Height, Weight, and Physical Condition
What is the physical condition of Rich Fellers? The physical condition of Rich Fellers is good. How tall is Rich Fellers? Want to know Rich Fellers's Height Weight in Feet-Inch or Meter-Centimeter? In this section, we discussed height-weight along with eyes and hair colors. height is 1.83 m., and weight is 77.
- Rich Fellers's Height: 1.83 m.
- Rich Fellers's Weight: 77 Kilograms
In the below table, you will find the height of Rich Fellers in Meter, Centimeter, and Feet Inche, & the weight in KG and Pound.
| Height | In Feet Inches: 6'0" |
|---|---|
| In Meters: 1.83 m. | |
| Weight | In Pound: 169.78 lbs |
| In KG: 77 Kilograms | |
| Eye Color | - |
| Hair Color | - |
Rich Fellers Girlfriend and Marital Status
Do you want to know whether Rich Fellers is married or unmarried? Who is the Girlfriend of Rich Fellers? In this section, we will talk about Rich Fellers's personal life, life story. As you are curious to know about Rich Fellers. We added the information below.
| Marital Status | Married |
|---|---|
| Spouse(s) | Shelley Fellers |
| Marriage Date | |
| Children | Savannah Fellers, Christopher Fellers |
Rich Fellers Educational Qualifications
Do you want to know what is the educational qualifications of Rich Fellers? In this table, we added the education information of Rich Fellers. As we do not have all data currently, we keep some fields blank which we will update soon.
| School | Yet to update |
| College | Yet to update |
| University | Yet to update |
Visit the official Facebook, Instagram, Twitter, Wikipedia, and YouTube accounts of Rich Fellers. For those who do not have an account on a certain platform, we added the official website link of the platform.
FAQs about Rich Fellers
Some FAQs (Frequently Asked Questions) about Rich Fellers.
- What is the Net Worth of Rich Fellers?
The Net Worth of Rich Fellers is $1.5 Million.
- What is the Height of Rich Fellers?
The height of Rich Fellers is 1.83.
- Where is the birthplace of Rich Fellers?
The birthplace of Rich Fellers is Coos Bay.
- What is the Date of Birth of Rich Fellers?
The birthday of Rich Fellers is on 3-Oct-1959.
- Is Rich Fellers Married?
The marital status of Rich Fellers is: Married
Conclusion
So that's all we have about Rich Fellers's net worth, bio, wiki, biography, height, weight, awards, facts, siblings, awards, and other information. We hope you get the information about Rich Fellers. Share your thoughts in the comment section.
Disclaimer
The info about Rich Fellers's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, affairs, car, salary, age, and other details are based on Wikipedia, IMDb,Forbes, Instagram, and Facebook of Rich Fellers. There may have wrong or outdated info, if you find so, please let us know by leaving a comment below.