Mike Zambidis Net Worth, Age, Height, Weight, Family, Wiki 2024
Mia Phillips
Updated on March 30, 2026
Mini Biography
| Name | Mike Zambidis |
|---|---|
| Date of Birth | July 15, 1980 |
| Profession | Boxer |
| Net Worth | $1.5 Million |
Mike Zambidis is a Boxer. He was born in Athens on July 15, 1980. You might be interested to know more about Mike Zambidis. So, in this article, we discussed all information about Mike Zambidis's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, pics, affairs, car, salary, age, and other details in 2024. Continue reading to discover who is Mike Zambidis.
Table of Contents (Quick Links)
Mike Zambidis Biography
Do you wanna know Mike Zambidis's full Biodata? Mike Zambidis is a Boxer. He was born in Athens on July 15, 1980. He is 43 years old. Take a look at the following table for more information.
| Name | Mike Zambidis |
|---|---|
| Nickname | - |
| Gender | Male |
| Date of Birth | 15-Jul-1980 |
| Age in 2024 | 43 |
| Birth Place | Athens |
| Country | Greece |
| Nationality | Greek |
| Height | 1.68 m |
| Weight | 69 KG |
| Profession | Boxer |
Mike Zambidis Net Worth, and Salary 2024
What is the Networth of Mike Zambidis? What is the income source of Mike Zambidis? We all know that is it almost impossible to say someone's total asset, and how much he or she earns every month. According to the various source, there is an approximate asset that is net worth or net wealth. So what is the networth of Mike Zambidis?As of 2024, the current net worth of Mike Zambidis is $1.5 Million.
Mike Zambidis Age, and Birthday Info 2024
Mike Zambidis's Birthday Countdown
Mike Zambidis's birthday 🎂 🎉 is in...
- days
- Hours
- Minutes
- Seconds
How old is Mike Zambidis? In this section, we will talk about Mike Zambidis's age, and birthday-related info. Mike Zambidis's actual age is 43, and birthday is on 15-Jul-1980. When is Mike Zambidis's next birthday? The next birthday of Mike Zambidis is on 15 July, 2024.
| Birthday | 15-Jul-1980 |
|---|---|
| Name of the Day | Tuesday |
| Zodiac Sign (Horoscope) | Cancer |
| Next Birthday | 15 July, 2024 |
| Age in 2024 | 43 years |
| Place of Birth | Athens |
| Country of Birth | Greece |
Mike Zambidis's Height, Weight, and Physical Condition
What is the physical condition of Mike Zambidis? The physical condition of Mike Zambidis is good. How tall is Mike Zambidis? Want to know Mike Zambidis's Height Weight in Feet-Inch or Meter-Centimeter? In this section, we discussed height-weight along with eyes and hair colors. height is 1.68 m., and weight is 69.
- Mike Zambidis's Height: 1.68 m.
- Mike Zambidis's Weight: 69 Kilograms
In the below table, you will find the height of Mike Zambidis in Meter, Centimeter, and Feet Inche, & the weight in KG and Pound.
| Height | In Feet Inches: 5'6" |
|---|---|
| In Meters: 1.68 m. | |
| Weight | In Pound: 152.15 lbs |
| In KG: 69 Kilograms | |
| Eye Color | - |
| Hair Color | - |
Mike Zambidis Girlfriend and Marital Status
Do you want to know whether Mike Zambidis is married or unmarried? Who is the Girlfriend of Mike Zambidis? In this section, we will talk about Mike Zambidis's personal life, life story. As you are curious to know about Mike Zambidis. We added the information below.
| Marital Status | Yet to be updated |
|---|
Mike Zambidis Educational Qualifications
Do you want to know what is the educational qualifications of Mike Zambidis? In this table, we added the education information of Mike Zambidis. As we do not have all data currently, we keep some fields blank which we will update soon.
| School | Yet to update |
| College | Yet to update |
| University | Yet to update |
Visit the official Facebook, Instagram, Twitter, Wikipedia, and YouTube accounts of Mike Zambidis. For those who do not have an account on a certain platform, we added the official website link of the platform.
FAQs about Mike Zambidis
Some FAQs (Frequently Asked Questions) about Mike Zambidis.
- What is the Net Worth of Mike Zambidis?
The Net Worth of Mike Zambidis is $1.5 Million.
- What is the Height of Mike Zambidis?
The height of Mike Zambidis is 1.68.
- Where is the birthplace of Mike Zambidis?
The birthplace of Mike Zambidis is Athens.
- What is the Date of Birth of Mike Zambidis?
The birthday of Mike Zambidis is on 15-Jul-1980.
- Is Mike Zambidis Married?
The marital status of Mike Zambidis is: Yet to be updated
Conclusion
So that's all we have about Mike Zambidis's net worth, bio, wiki, biography, height, weight, awards, facts, siblings, awards, and other information. We hope you get the information about Mike Zambidis. Share your thoughts in the comment section.
Disclaimer
The info about Mike Zambidis's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, affairs, car, salary, age, and other details are based on Wikipedia, IMDb,Forbes, Instagram, and Facebook of Mike Zambidis. There may have wrong or outdated info, if you find so, please let us know by leaving a comment below.