Michael Dean Perry Net Worth, Age, Height, Weight, Family, Wiki 2024
Emily Schmidt
Updated on March 30, 2026
Mini Biography
| Name | Michael Dean Perry |
|---|---|
| Date of Birth | August 27, 1965 |
| Profession | American Football Player |
| Net Worth | $1.5 Million |
Michael Dean Perry is an American Football Player. He was born in Aiken on August 27, 1965. Want to more about him? In this article, we covered Michael Dean Perry's net worth, wiki, bio, career, height, weight, pics, family, affairs, car, salary, age, facts, and other details in 2024. Continue reading to discover who is Michael Dean Perry.
Table of Contents (Quick Links)
Michael Dean Perry Biography
Do you wanna know Michael Dean Perry's full Biodata? Michael Dean Perry is an American Football Player. He was born in Aiken on August 27, 1965. He is 58 years old. Take a look at the following table for more information.
| Name | Michael Dean Perry |
|---|---|
| Nickname | - |
| Gender | Male |
| Date of Birth | 27-Aug-1965 |
| Age in 2024 | 58 |
| Birth Place | Aiken |
| Country | United States |
| Nationality | American |
| Height | 1.85 m |
| Weight | 128 KG |
| Profession | American Football Player |
Michael Dean Perry Net Worth, and Salary 2024
What is the Networth of Michael Dean Perry? What is the income source of Michael Dean Perry? We all know that is it almost impossible to say someone's total asset, and how much he or she earns every month. According to the various source, there is an approximate asset that is net worth or net wealth. So what is the networth of Michael Dean Perry?As of 2024, the current net worth of Michael Dean Perry is $1.5 Million.
Michael Dean Perry Age, and Birthday Info 2024
Michael Dean Perry's Birthday Countdown
Michael Dean Perry's birthday 🎂 🎉 is in...
- days
- Hours
- Minutes
- Seconds
How old is Michael Dean Perry? In this section, we will talk about Michael Dean Perry's age, and birthday-related info. Michael Dean Perry's actual age is 58, and birthday is on 27-Aug-1965. When is Michael Dean Perry's next birthday? The next birthday of Michael Dean Perry is on 27 August, 2024.
| Birthday | 27-Aug-1965 |
|---|---|
| Name of the Day | Friday |
| Zodiac Sign (Horoscope) | Virgo |
| Next Birthday | 27 August, 2024 |
| Age in 2024 | 58 years |
| Place of Birth | Aiken |
| Country of Birth | United States |
Michael Dean Perry's Height, Weight, and Physical Condition
What is the physical condition of Michael Dean Perry? The physical condition of Michael Dean Perry is good. How tall is Michael Dean Perry? Want to know Michael Dean Perry's Height Weight in Feet-Inch or Meter-Centimeter? In this section, we discussed height-weight along with eyes and hair colors. height is 1.85 m., and weight is 128.
- Michael Dean Perry's Height: 1.85 m.
- Michael Dean Perry's Weight: 128 Kilograms
In the below table, you will find the height of Michael Dean Perry in Meter, Centimeter, and Feet Inche, & the weight in KG and Pound.
| Height | In Feet Inches: 6'1" |
|---|---|
| In Meters: 1.85 m. | |
| Weight | In Pound: 282.24 lbs |
| In KG: 128 Kilograms | |
| Eye Color | - |
| Hair Color | - |
Michael Dean Perry Girlfriend and Marital Status
Do you want to know whether Michael Dean Perry is married or unmarried? Who is the Girlfriend of Michael Dean Perry? In this section, we will talk about Michael Dean Perry's personal life, life story. As you are curious to know about Michael Dean Perry. We added the information below.
| Marital Status | Yet to be updated |
|---|
Michael Dean Perry Educational Qualifications
Do you want to know what is the educational qualifications of Michael Dean Perry? In this table, we added the education information of Michael Dean Perry. As we do not have all data currently, we keep some fields blank which we will update soon.
| School | Yet to update |
| College | Yet to update |
| University | Yet to update |
Visit the official Facebook, Instagram, Twitter, Wikipedia, and YouTube accounts of Michael Dean Perry. For those who do not have an account on a certain platform, we added the official website link of the platform.
FAQs about Michael Dean Perry
Some FAQs (Frequently Asked Questions) about Michael Dean Perry.
- What is the Net Worth of Michael Dean Perry?
The Net Worth of Michael Dean Perry is $1.5 Million.
- What is the Height of Michael Dean Perry?
The height of Michael Dean Perry is 1.85.
- Where is the birthplace of Michael Dean Perry?
The birthplace of Michael Dean Perry is Aiken.
- What is the Date of Birth of Michael Dean Perry?
The birthday of Michael Dean Perry is on 27-Aug-1965.
- Is Michael Dean Perry Married?
The marital status of Michael Dean Perry is: Yet to be updated
Conclusion
So that's all we have about Michael Dean Perry's net worth, bio, wiki, biography, height, weight, awards, facts, siblings, awards, and other information. We hope you get the information about Michael Dean Perry. Share your thoughts in the comment section.
Disclaimer
The info about Michael Dean Perry's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, affairs, car, salary, age, and other details are based on Wikipedia, IMDb,Forbes, Instagram, and Facebook of Michael Dean Perry. There may have wrong or outdated info, if you find so, please let us know by leaving a comment below.