Mark Felix Net Worth, Age, Height, Wife, Family, Wiki 2024
Sarah Richards
Updated on March 30, 2026
Mini Biography
| Name | Mark Felix |
|---|---|
| Date of Birth | April 17, 1966 |
| Profession | Athlete |
| Net Worth | $1.5 Million |
Mark Felix is an Athlete. He was born in Grenada on April 17, 1966. You might be interested to know more about Mark Felix. So, in this article, we discussed all information about Mark Felix's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, pics, affairs, car, salary, age, and other details in 2024. So let's get started...
Table of Contents (Quick Links)
Mark Felix Biography
Do you wanna know Mark Felix's full Biodata? Mark Felix is an Athlete. He was born in Grenada on April 17, 1966. He is 57 years old. Take a look at the following table for more information.
| Name | Mark Felix |
|---|---|
| Nickname | - |
| Gender | Male |
| Date of Birth | 17-Apr-1966 |
| Age in 2024 | 57 |
| Birth Place | Grenada |
| Country | Grenada |
| Nationality | Grenadian |
| Height | 1.93 m |
| Weight | 140 KG |
| Profession | Athlete |
Mark Felix Net Worth, and Salary 2024
What is the Networth of Mark Felix? What is the income source of Mark Felix? We all know that is it almost impossible to say someone's total asset, and how much he or she earns every month. According to the various source, there is an approximate asset that is net worth or net wealth. So what is the networth of Mark Felix?As of 2024, the current net worth of Mark Felix is $1.5 Million.
Mark Felix Age, and Birthday Info 2024
Mark Felix's Birthday Countdown
Mark Felix's birthday 🎂 🎉 is in...
- days
- Hours
- Minutes
- Seconds
How old is Mark Felix? In this section, we will talk about Mark Felix's age, and birthday-related info. Mark Felix's actual age is 57, and birthday is on 17-Apr-1966. When is Mark Felix's next birthday? The next birthday of Mark Felix is on 17 April, 2024.
| Birthday | 17-Apr-1966 |
|---|---|
| Name of the Day | Sunday |
| Zodiac Sign (Horoscope) | Aries |
| Next Birthday | 17 April, 2024 |
| Age in 2024 | 57 years |
| Place of Birth | Grenada |
| Country of Birth | Grenada |
Mark Felix's Height, Weight, and Physical Condition
What is the physical condition of Mark Felix? The physical condition of Mark Felix is good. How tall is Mark Felix? Want to know Mark Felix's Height Weight in Feet-Inch or Meter-Centimeter? In this section, we discussed height-weight along with eyes and hair colors. height is 1.93 m., and weight is 140.
- Mark Felix's Height: 1.93 m.
- Mark Felix's Weight: 140 Kilograms
In the below table, you will find the height of Mark Felix in Meter, Centimeter, and Feet Inche, & the weight in KG and Pound.
| Height | In Feet Inches: 6'4" |
|---|---|
| In Meters: 1.93 m. | |
| Weight | In Pound: 308.7 lbs |
| In KG: 140 Kilograms | |
| Eye Color | - |
| Hair Color | - |
Mark Felix Girlfriend and Marital Status
Do you want to know whether Mark Felix is married or unmarried? Who is the Girlfriend of Mark Felix? In this section, we will talk about Mark Felix's personal life, life story. As you are curious to know about Mark Felix. We added the information below.
| Marital Status | Married |
|---|---|
| Spouse(s) | Denny Felix |
| Marriage Date | |
| Children |
Mark Felix Educational Qualifications
Do you want to know what is the educational qualifications of Mark Felix? In this table, we added the education information of Mark Felix. As we do not have all data currently, we keep some fields blank which we will update soon.
| School | Yet to update |
| College | Yet to update |
| University | Yet to update |
Visit the official Facebook, Instagram, Twitter, Wikipedia, and YouTube accounts of Mark Felix. For those who do not have an account on a certain platform, we added the official website link of the platform.
FAQs about Mark Felix
Some FAQs (Frequently Asked Questions) about Mark Felix.
- What is the Net Worth of Mark Felix?
The Net Worth of Mark Felix is $1.5 Million.
- What is the Height of Mark Felix?
The height of Mark Felix is 1.93.
- Where is the birthplace of Mark Felix?
The birthplace of Mark Felix is Grenada.
- What is the Date of Birth of Mark Felix?
The birthday of Mark Felix is on 17-Apr-1966.
- Is Mark Felix Married?
The marital status of Mark Felix is: Married
Conclusion
So that's all we have about Mark Felix's net worth, bio, wiki, biography, height, weight, awards, facts, siblings, awards, and other information. We hope you get the information about Mark Felix. Share your thoughts in the comment section.
Disclaimer
The info about Mark Felix's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, affairs, car, salary, age, and other details are based on Wikipedia, IMDb,Forbes, Instagram, and Facebook of Mark Felix. There may have wrong or outdated info, if you find so, please let us know by leaving a comment below.