Kurt Holobaugh Net Worth, Age, Height, Weight, Family, Wiki 2024
Christopher Duran
Updated on March 30, 2026
Mini Biography
| Name | Kurt Holobaugh |
|---|---|
| Date of Birth | September 08, 1986 |
| Profession | Fighter |
| Net Worth | $1.5 Million |
Kurt Holobaugh is a celebrated Fighter. He was born in Denham Springs, United States on September 08, 1986. Want to more about him? In this article, we covered Kurt Holobaugh's net worth, wiki, bio, career, height, weight, pics, family, affairs, car, salary, age, facts, and other details in 2024. Without future ado, let's learn more about Kurt Holobaugh.
Table of Contents (Quick Links)
Kurt Holobaugh Biography
Do you wanna know Kurt Holobaugh's full Biodata? Kurt Holobaugh is a Fighter. He was born in Denham Springs on September 08, 1986. He is 37 years old. Take a look at the following table for more information.
| Name | Kurt Holobaugh |
|---|---|
| Nickname | - |
| Gender | Male |
| Date of Birth | 8-Sep-1986 |
| Age in 2024 | 37 |
| Birth Place | Denham Springs |
| Country | United States |
| Nationality | American |
| Height | 1.8 m |
| Weight | 66 KG |
| Profession | Fighter |
Kurt Holobaugh Net Worth, and Salary 2024
What is the Networth of Kurt Holobaugh? What is the income source of Kurt Holobaugh? We all know that is it almost impossible to say someone's total asset, and how much he or she earns every month. According to the various source, there is an approximate asset that is net worth or net wealth. So what is the networth of Kurt Holobaugh?As of 2024, the current net worth of Kurt Holobaugh is $1.5 Million.
Kurt Holobaugh Age, and Birthday Info 2024
Kurt Holobaugh's Birthday Countdown
Kurt Holobaugh's birthday 🎂 🎉 is in...
- days
- Hours
- Minutes
- Seconds
How old is Kurt Holobaugh? In this section, we will talk about Kurt Holobaugh's age, and birthday-related info. Kurt Holobaugh's actual age is 37, and birthday is on 8-Sep-1986. When is Kurt Holobaugh's next birthday? The next birthday of Kurt Holobaugh is on 08 September, 2024.
| Birthday | 8-Sep-1986 |
|---|---|
| Name of the Day | Monday |
| Zodiac Sign (Horoscope) | Virgo |
| Next Birthday | 08 September, 2024 |
| Age in 2024 | 37 years |
| Place of Birth | Denham Springs |
| Country of Birth | United States |
Kurt Holobaugh's Height, Weight, and Physical Condition
What is the physical condition of Kurt Holobaugh? The physical condition of Kurt Holobaugh is good. How tall is Kurt Holobaugh? Want to know Kurt Holobaugh's Height Weight in Feet-Inch or Meter-Centimeter? In this section, we discussed height-weight along with eyes and hair colors. height is 1.8 m., and weight is 66.
- Kurt Holobaugh's Height: 1.8 m.
- Kurt Holobaugh's Weight: 66 Kilograms
In the below table, you will find the height of Kurt Holobaugh in Meter, Centimeter, and Feet Inche, & the weight in KG and Pound.
| Height | In Feet Inches: 5'11" |
|---|---|
| In Meters: 1.8 m. | |
| Weight | In Pound: 145.53 lbs |
| In KG: 66 Kilograms | |
| Eye Color | - |
| Hair Color | - |
Kurt Holobaugh Girlfriend and Marital Status
Do you want to know whether Kurt Holobaugh is married or unmarried? Who is the Girlfriend of Kurt Holobaugh? In this section, we will talk about Kurt Holobaugh's personal life, life story. As you are curious to know about Kurt Holobaugh. We added the information below.
| Marital Status | Yet to be updated |
|---|
Kurt Holobaugh Educational Qualifications
Do you want to know what is the educational qualifications of Kurt Holobaugh? In this table, we added the education information of Kurt Holobaugh. As we do not have all data currently, we keep some fields blank which we will update soon.
| School | Yet to update |
| College | Yet to update |
| University | Yet to update |
Visit the official Facebook, Instagram, Twitter, Wikipedia, and YouTube accounts of Kurt Holobaugh. For those who do not have an account on a certain platform, we added the official website link of the platform.
FAQs about Kurt Holobaugh
Some FAQs (Frequently Asked Questions) about Kurt Holobaugh.
- What is the Net Worth of Kurt Holobaugh?
The Net Worth of Kurt Holobaugh is $1.5 Million.
- What is the Height of Kurt Holobaugh?
The height of Kurt Holobaugh is 1.8.
- Where is the birthplace of Kurt Holobaugh?
The birthplace of Kurt Holobaugh is Denham Springs.
- What is the Date of Birth of Kurt Holobaugh?
The birthday of Kurt Holobaugh is on 8-Sep-1986.
- Is Kurt Holobaugh Married?
The marital status of Kurt Holobaugh is: Yet to be updated
Conclusion
So that's all we have about Kurt Holobaugh's net worth, bio, wiki, biography, height, weight, awards, facts, siblings, awards, and other information. We hope you get the information about Kurt Holobaugh. Share your thoughts in the comment section.
Disclaimer
The info about Kurt Holobaugh's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, affairs, car, salary, age, and other details are based on Wikipedia, IMDb,Forbes, Instagram, and Facebook of Kurt Holobaugh. There may have wrong or outdated info, if you find so, please let us know by leaving a comment below.