Kelly Pavlik Net Worth, Age, Height, Wife, Family, Wiki 2024
Christopher Duran
Updated on March 30, 2026
Mini Biography
| Name | Kelly Pavlik |
|---|---|
| Date of Birth | April 05, 1982 |
| Profession | Boxer |
| Net Worth | $6 Million |
Kelly Pavlik is a famous Boxer. He was born in Youngstown, United States on April 05, 1982. Want to more about him? In this article, we covered Kelly Pavlik's net worth, wiki, bio, career, height, weight, pics, family, affairs, car, salary, age, facts, and other details in 2024. Continue reading to discover who is Kelly Pavlik.
Table of Contents (Quick Links)
Kelly Pavlik Biography
Do you wanna know Kelly Pavlik's full Biodata? Kelly Pavlik is a Boxer. He was born in Youngstown on April 05, 1982. He is 41 years old. Take a look at the following table for more information.
| Name | Kelly Pavlik |
|---|---|
| Nickname | - |
| Gender | Male |
| Date of Birth | 5-Apr-1982 |
| Age in 2024 | 41 |
| Birth Place | Youngstown |
| Country | United States |
| Nationality | American |
| Height | 1.88 m |
| Weight | 77 KG |
| Profession | Boxer |
Kelly Pavlik Net Worth, and Salary 2024
What is the Networth of Kelly Pavlik? What is the income source of Kelly Pavlik? We all know that is it almost impossible to say someone's total asset, and how much he or she earns every month. According to the various source, there is an approximate asset that is net worth or net wealth. So what is the networth of Kelly Pavlik?As of 2024, the current net worth of Kelly Pavlik is $6 Million.
Kelly Pavlik Age, and Birthday Info 2024
Kelly Pavlik's Birthday Countdown
Kelly Pavlik's birthday 🎂 🎉 is in...
- days
- Hours
- Minutes
- Seconds
How old is Kelly Pavlik? In this section, we will talk about Kelly Pavlik's age, and birthday-related info. Kelly Pavlik's actual age is 41, and birthday is on 5-Apr-1982. When is Kelly Pavlik's next birthday? The next birthday of Kelly Pavlik is on 05 April, 2024.
| Birthday | 5-Apr-1982 |
|---|---|
| Name of the Day | Monday |
| Zodiac Sign (Horoscope) | Aries |
| Next Birthday | 05 April, 2024 |
| Age in 2024 | 41 years |
| Place of Birth | Youngstown |
| Country of Birth | United States |
Kelly Pavlik's Height, Weight, and Physical Condition
What is the physical condition of Kelly Pavlik? The physical condition of Kelly Pavlik is good. How tall is Kelly Pavlik? Want to know Kelly Pavlik's Height Weight in Feet-Inch or Meter-Centimeter? In this section, we discussed height-weight along with eyes and hair colors. height is 1.88 m., and weight is 77.
- Kelly Pavlik's Height: 1.88 m.
- Kelly Pavlik's Weight: 77 Kilograms
In the below table, you will find the height of Kelly Pavlik in Meter, Centimeter, and Feet Inche, & the weight in KG and Pound.
| Height | In Feet Inches: 6'2" |
|---|---|
| In Meters: 1.88 m. | |
| Weight | In Pound: 169.78 lbs |
| In KG: 77 Kilograms | |
| Eye Color | - |
| Hair Color | - |
Kelly Pavlik Girlfriend and Marital Status
Do you want to know whether Kelly Pavlik is married or unmarried? Who is the Girlfriend of Kelly Pavlik? In this section, we will talk about Kelly Pavlik's personal life, life story. As you are curious to know about Kelly Pavlik. We added the information below.
| Marital Status | Married |
|---|---|
| Spouse(s) | Samantha Pavlik |
| Marriage Date | |
| Children |
Kelly Pavlik Educational Qualifications
Do you want to know what is the educational qualifications of Kelly Pavlik? In this table, we added the education information of Kelly Pavlik. As we do not have all data currently, we keep some fields blank which we will update soon.
| School | Yet to update |
| College | Yet to update |
| University | Yet to update |
Visit the official Facebook, Instagram, Twitter, Wikipedia, and YouTube accounts of Kelly Pavlik. For those who do not have an account on a certain platform, we added the official website link of the platform.
FAQs about Kelly Pavlik
Some FAQs (Frequently Asked Questions) about Kelly Pavlik.
- What is the Net Worth of Kelly Pavlik?
The Net Worth of Kelly Pavlik is $6 Million.
- What is the Height of Kelly Pavlik?
The height of Kelly Pavlik is 1.88.
- Where is the birthplace of Kelly Pavlik?
The birthplace of Kelly Pavlik is Youngstown.
- What is the Date of Birth of Kelly Pavlik?
The birthday of Kelly Pavlik is on 5-Apr-1982.
- Is Kelly Pavlik Married?
The marital status of Kelly Pavlik is: Married
Conclusion
So that's all we have about Kelly Pavlik's net worth, bio, wiki, biography, height, weight, awards, facts, siblings, awards, and other information. We hope you get the information about Kelly Pavlik. Share your thoughts in the comment section.
Disclaimer
The info about Kelly Pavlik's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, affairs, car, salary, age, and other details are based on Wikipedia, IMDb,Forbes, Instagram, and Facebook of Kelly Pavlik. There may have wrong or outdated info, if you find so, please let us know by leaving a comment below.