Julian Jackson Net Worth, Age, Height, Weight, Family, Wiki 2024
Mia Phillips
Updated on March 29, 2026
Mini Biography
| Name | Julian Jackson |
|---|---|
| Date of Birth | September 12, 1960 |
| Profession | Boxer |
| Net Worth | $1.5 Million |
Julian Jackson is a Boxer. He was born in Virgin Islands on September 12, 1960. Want to more about him? In this article, we covered Julian Jackson's net worth, wiki, bio, career, height, weight, pics, family, affairs, car, salary, age, facts, and other details in 2024. So let's get started...
Table of Contents (Quick Links)
Julian Jackson Biography
Do you wanna know Julian Jackson's full Biodata? Julian Jackson is a Boxer. He was born in Virgin Islands on September 12, 1960. He is 63 years old. Take a look at the following table for more information.
| Name | Julian Jackson |
|---|---|
| Nickname | - |
| Gender | Male |
| Date of Birth | 12-Sep-1960 |
| Age in 2024 | 63 |
| Birth Place | Virgin Islands |
| Country | United States |
| Nationality | American |
| Height | 1.8 m |
| Weight | 70 KG |
| Profession | Boxer |
Julian Jackson Net Worth, and Salary 2024
What is the Networth of Julian Jackson? What is the income source of Julian Jackson? We all know that is it almost impossible to say someone's total asset, and how much he or she earns every month. According to the various source, there is an approximate asset that is net worth or net wealth. So what is the networth of Julian Jackson?As of 2024, the current net worth of Julian Jackson is $1.5 Million.
Julian Jackson Age, and Birthday Info 2024
Julian Jackson's Birthday Countdown
Julian Jackson's birthday 🎂 🎉 is in...
- days
- Hours
- Minutes
- Seconds
How old is Julian Jackson? In this section, we will talk about Julian Jackson's age, and birthday-related info. Julian Jackson's actual age is 63, and birthday is on 12-Sep-1960. When is Julian Jackson's next birthday? The next birthday of Julian Jackson is on 12 September, 2024.
| Birthday | 12-Sep-1960 |
|---|---|
| Name of the Day | Monday |
| Zodiac Sign (Horoscope) | Virgo |
| Next Birthday | 12 September, 2024 |
| Age in 2024 | 63 years |
| Place of Birth | Virgin Islands |
| Country of Birth | United States |
Julian Jackson's Height, Weight, and Physical Condition
What is the physical condition of Julian Jackson? The physical condition of Julian Jackson is good. How tall is Julian Jackson? Want to know Julian Jackson's Height Weight in Feet-Inch or Meter-Centimeter? In this section, we discussed height-weight along with eyes and hair colors. height is 1.8 m., and weight is 70.
- Julian Jackson's Height: 1.8 m.
- Julian Jackson's Weight: 70 Kilograms
In the below table, you will find the height of Julian Jackson in Meter, Centimeter, and Feet Inche, & the weight in KG and Pound.
| Height | In Feet Inches: 5'11" |
|---|---|
| In Meters: 1.8 m. | |
| Weight | In Pound: 154.35 lbs |
| In KG: 70 Kilograms | |
| Eye Color | - |
| Hair Color | - |
Julian Jackson Girlfriend and Marital Status
Do you want to know whether Julian Jackson is married or unmarried? Who is the Girlfriend of Julian Jackson? In this section, we will talk about Julian Jackson's personal life, life story. As you are curious to know about Julian Jackson. We added the information below.
| Marital Status | Yet to be updated |
|---|
Julian Jackson Educational Qualifications
Do you want to know what is the educational qualifications of Julian Jackson? In this table, we added the education information of Julian Jackson. As we do not have all data currently, we keep some fields blank which we will update soon.
| School | Yet to update |
| College | Yet to update |
| University | Yet to update |
Visit the official Facebook, Instagram, Twitter, Wikipedia, and YouTube accounts of Julian Jackson. For those who do not have an account on a certain platform, we added the official website link of the platform.
FAQs about Julian Jackson
Some FAQs (Frequently Asked Questions) about Julian Jackson.
- What is the Net Worth of Julian Jackson?
The Net Worth of Julian Jackson is $1.5 Million.
- What is the Height of Julian Jackson?
The height of Julian Jackson is 1.8.
- Where is the birthplace of Julian Jackson?
The birthplace of Julian Jackson is Virgin Islands.
- What is the Date of Birth of Julian Jackson?
The birthday of Julian Jackson is on 12-Sep-1960.
- Is Julian Jackson Married?
The marital status of Julian Jackson is: Yet to be updated
Conclusion
So that's all we have about Julian Jackson's net worth, bio, wiki, biography, height, weight, awards, facts, siblings, awards, and other information. We hope you get the information about Julian Jackson. Share your thoughts in the comment section.
Disclaimer
The info about Julian Jackson's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, affairs, car, salary, age, and other details are based on Wikipedia, IMDb,Forbes, Instagram, and Facebook of Julian Jackson. There may have wrong or outdated info, if you find so, please let us know by leaving a comment below.