Jessica Campbell Net Worth, Age, Height, Husband, Family, Wiki 2024
Rachel Ellis
Updated on March 30, 2026
Mini Biography
| Name | Jessica Campbell |
|---|---|
| Date of Birth | June 24, 1992 |
| Profession | Ice Hockey Player |
| Net Worth | $1.5 Million |
Jessica Campbell is an Ice Hockey Player who was born on June 24, 1992 in Canada. Want to more about her? In this article, we covered Jessica Campbell's net worth, wiki, bio, career, height, weight, pics, family, affairs, car, salary, age, facts, and other details in 2024. So let's get started...
Table of Contents (Quick Links)
Jessica Campbell Biography
Do you wanna know Jessica Campbell's full Biodata? Jessica Campbell is an Ice Hockey Player. She was born in Moosomin on June 24, 1992. She is 31 years old. Take a look at the following table for more information.
| Name | Jessica Campbell |
|---|---|
| Nickname | - |
| Gender | Female |
| Date of Birth | 24-Jun-1992 |
| Age in 2024 | 31 |
| Birth Place | Moosomin |
| Country | Canada |
| Nationality | Canadian |
| Height | 1.65 m |
| Weight | 62 KG |
| Profession | Ice Hockey Player |
Jessica Campbell Net Worth, and Salary 2024
What is the Networth of Jessica Campbell? What is the income source of Jessica Campbell? We all know that is it almost impossible to say someone's total asset, and how much he or she earns every month. According to the various source, there is an approximate asset that is net worth or net wealth. So what is the networth of Jessica Campbell?As of 2024, the current net worth of Jessica Campbell is $1.5 Million.
Jessica Campbell Age, and Birthday Info 2024
Jessica Campbell's Birthday Countdown
Jessica Campbell's birthday 🎂 🎉 is in...
- days
- Hours
- Minutes
- Seconds
How old is Jessica Campbell? In this section, we will talk about Jessica Campbell's age, and birthday-related info. Jessica Campbell's actual age is 31, and birthday is on 24-Jun-1992. When is Jessica Campbell's next birthday? The next birthday of Jessica Campbell is on 24 June, 2024.
| Birthday | 24-Jun-1992 |
|---|---|
| Name of the Day | Wednesday |
| Zodiac Sign (Horoscope) | Cancer |
| Next Birthday | 24 June, 2024 |
| Age in 2024 | 31 years |
| Place of Birth | Moosomin |
| Country of Birth | Canada |
Jessica Campbell's Height, Weight, and Physical Condition
What is the physical condition of Jessica Campbell? The physical condition of Jessica Campbell is good. How tall is Jessica Campbell? Want to know Jessica Campbell's Height Weight in Feet-Inch or Meter-Centimeter? In this section, we discussed height-weight along with eyes and hair colors. height is 1.65 m., and weight is 62.
- Jessica Campbell's Height: 1.65 m.
- Jessica Campbell's Weight: 62 Kilograms
In the below table, you will find the height of Jessica Campbell in Meter, Centimeter, and Feet Inche, & the weight in KG and Pound.
| Height | In Feet Inches: 5'5" |
|---|---|
| In Meters: 1.65 m. | |
| Weight | In Pound: 136.71 lbs |
| In KG: 62 Kilograms | |
| Eye Color | - |
| Hair Color | - |
Jessica Campbell Girlfriend and Marital Status
Do you want to know whether Jessica Campbell is married or unmarried? Who is the Boyfriend of Jessica Campbell? In this section, we will talk about Jessica Campbell's personal life, life story. As you are curious to know about Jessica Campbell. We added the information below.
| Marital Status | Married |
|---|---|
| Spouse(s) | Daniel Papkin (m. 20092020) |
| Marriage Date | |
| Children |
Jessica Campbell Educational Qualifications
Do you want to know what is the educational qualifications of Jessica Campbell? In this table, we added the education information of Jessica Campbell. As we do not have all data currently, we keep some fields blank which we will update soon.
| School | Yet to update |
| College | Yet to update |
| University | Yet to update |
Visit the official Facebook, Instagram, Twitter, Wikipedia, and YouTube accounts of Jessica Campbell. For those who do not have an account on a certain platform, we added the official website link of the platform.
FAQs about Jessica Campbell
Some FAQs (Frequently Asked Questions) about Jessica Campbell.
- What is the Net Worth of Jessica Campbell?
The Net Worth of Jessica Campbell is $1.5 Million.
- What is the Height of Jessica Campbell?
The height of Jessica Campbell is 1.65.
- Where is the birthplace of Jessica Campbell?
The birthplace of Jessica Campbell is Moosomin.
- What is the Date of Birth of Jessica Campbell?
The birthday of Jessica Campbell is on 24-Jun-1992.
- Is Jessica Campbell Married?
The marital status of Jessica Campbell is: Married
Conclusion
So that's all we have about Jessica Campbell's net worth, bio, wiki, biography, height, weight, awards, facts, siblings, awards, and other information. We hope you get the information about Jessica Campbell. Share your thoughts in the comment section.
Disclaimer
The info about Jessica Campbell's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, affairs, car, salary, age, and other details are based on Wikipedia, IMDb,Forbes, Instagram, and Facebook of Jessica Campbell. There may have wrong or outdated info, if you find so, please let us know by leaving a comment below.