Jamie O'Brien Net Worth, Age, Height, Weight, Family, Wiki 2024
James Olson
Updated on March 30, 2026
Mini Biography
| Name | Jamie O'Brien |
|---|---|
| Date of Birth | June 09, 1983 |
| Profession | Surfer |
| Net Worth | $1.5 Million |
Jamie O'Brien is a renowned Surfer. He was born in Hawaii, United States on June 09, 1983. Want to more about him? In this article, we covered Jamie O'Brien's net worth, wiki, bio, career, height, weight, pics, family, affairs, car, salary, age, facts, and other details in 2024. Without future ado, let's learn more about Jamie O'Brien.
Table of Contents (Quick Links)
Jamie O'Brien Biography
Do you wanna know Jamie O'Brien's full Biodata? Jamie O'Brien is a Surfer. He was born in Hawaii on June 09, 1983. He is 40 years old. Take a look at the following table for more information.
| Name | Jamie O'Brien |
|---|---|
| Nickname | - |
| Gender | Male |
| Date of Birth | 9-Jun-1983 |
| Age in 2024 | 40 |
| Birth Place | Hawaii |
| Country | United States |
| Nationality | American |
| Height | 1.85 m |
| Weight | 87 KG |
| Profession | Surfer |
Jamie O'Brien Net Worth, and Salary 2024
What is the Networth of Jamie O'Brien? What is the income source of Jamie O'Brien? We all know that is it almost impossible to say someone's total asset, and how much he or she earns every month. According to the various source, there is an approximate asset that is net worth or net wealth. So what is the networth of Jamie O'Brien?As of 2024, the current net worth of Jamie O'Brien is $1.5 Million.
Jamie O'Brien Age, and Birthday Info 2024
Jamie O'Brien's Birthday Countdown
Jamie O'Brien's birthday 🎂 🎉 is in...
- days
- Hours
- Minutes
- Seconds
How old is Jamie O'Brien? In this section, we will talk about Jamie O'Brien's age, and birthday-related info. Jamie O'Brien's actual age is 40, and birthday is on 9-Jun-1983. When is Jamie O'Brien's next birthday? The next birthday of Jamie O'Brien is on 09 June, 2024.
| Birthday | 9-Jun-1983 |
|---|---|
| Name of the Day | Thursday |
| Zodiac Sign (Horoscope) | Gemini |
| Next Birthday | 09 June, 2024 |
| Age in 2024 | 40 years |
| Place of Birth | Hawaii |
| Country of Birth | United States |
Jamie O'Brien's Height, Weight, and Physical Condition
What is the physical condition of Jamie O'Brien? The physical condition of Jamie O'Brien is good. How tall is Jamie O'Brien? Want to know Jamie O'Brien's Height Weight in Feet-Inch or Meter-Centimeter? In this section, we discussed height-weight along with eyes and hair colors. height is 1.85 m., and weight is 87.
- Jamie O'Brien's Height: 1.85 m.
- Jamie O'Brien's Weight: 87 Kilograms
In the below table, you will find the height of Jamie O'Brien in Meter, Centimeter, and Feet Inche, & the weight in KG and Pound.
| Height | In Feet Inches: 6'1" |
|---|---|
| In Meters: 1.85 m. | |
| Weight | In Pound: 191.84 lbs |
| In KG: 87 Kilograms | |
| Eye Color | - |
| Hair Color | - |
Jamie O'Brien Girlfriend and Marital Status
Do you want to know whether Jamie O'Brien is married or unmarried? Who is the Girlfriend of Jamie O'Brien? In this section, we will talk about Jamie O'Brien's personal life, life story. As you are curious to know about Jamie O'Brien. We added the information below.
| Marital Status | Yet to be updated |
|---|
Jamie O'Brien Educational Qualifications
Do you want to know what is the educational qualifications of Jamie O'Brien? In this table, we added the education information of Jamie O'Brien. As we do not have all data currently, we keep some fields blank which we will update soon.
| School | Yet to update |
| College | Yet to update |
| University | Yet to update |
Visit the official Facebook, Instagram, Twitter, Wikipedia, and YouTube accounts of Jamie O'Brien. For those who do not have an account on a certain platform, we added the official website link of the platform.
FAQs about Jamie O'Brien
Some FAQs (Frequently Asked Questions) about Jamie O'Brien.
- What is the Net Worth of Jamie O'Brien?
The Net Worth of Jamie O'Brien is $1.5 Million.
- What is the Height of Jamie O'Brien?
The height of Jamie O'Brien is 1.85.
- Where is the birthplace of Jamie O'Brien?
The birthplace of Jamie O'Brien is Hawaii.
- What is the Date of Birth of Jamie O'Brien?
The birthday of Jamie O'Brien is on 9-Jun-1983.
- Is Jamie O'Brien Married?
The marital status of Jamie O'Brien is: Yet to be updated
Conclusion
So that's all we have about Jamie O'Brien's net worth, bio, wiki, biography, height, weight, awards, facts, siblings, awards, and other information. We hope you get the information about Jamie O'Brien. Share your thoughts in the comment section.
Disclaimer
The info about Jamie O'Brien's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, affairs, car, salary, age, and other details are based on Wikipedia, IMDb,Forbes, Instagram, and Facebook of Jamie O'Brien. There may have wrong or outdated info, if you find so, please let us know by leaving a comment below.