Gabe Ikard Net Worth, Age, Height, Weight, Family, Wiki 2024
Mia Phillips
Updated on March 30, 2026
Mini Biography
| Name | Gabe Ikard |
|---|---|
| Date of Birth | September 26, 1990 |
| Profession | Football Player |
| Net Worth | $1.5 Million |
Gabe Ikard is a celebrated Football Player. He was born in Oklahoma City, United States on September 26, 1990. Want to more about him? In this article, we covered Gabe Ikard's net worth, wiki, bio, career, height, weight, pics, family, affairs, car, salary, age, facts, and other details in 2024. Without future ado, let's learn more about Gabe Ikard.
Table of Contents (Quick Links)
Gabe Ikard Biography
Do you wanna know Gabe Ikard's full Biodata? Gabe Ikard is a Football Player. He was born in Oklahoma City on September 26, 1990. He is 33 years old. Take a look at the following table for more information.
| Name | Gabe Ikard |
|---|---|
| Nickname | - |
| Gender | Male |
| Date of Birth | 26-Sep-1990 |
| Age in 2024 | 33 |
| Birth Place | Oklahoma City |
| Country | United States |
| Nationality | American |
| Height | 1.9 m |
| Weight | 135 KG |
| Profession | Football Player |
Gabe Ikard Net Worth, and Salary 2024
What is the Networth of Gabe Ikard? What is the income source of Gabe Ikard? We all know that is it almost impossible to say someone's total asset, and how much he or she earns every month. According to the various source, there is an approximate asset that is net worth or net wealth. So what is the networth of Gabe Ikard?As of 2024, the current net worth of Gabe Ikard is $1.5 Million.
Gabe Ikard Age, and Birthday Info 2024
Gabe Ikard's Birthday Countdown
Gabe Ikard's birthday 🎂 🎉 is in...
- days
- Hours
- Minutes
- Seconds
How old is Gabe Ikard? In this section, we will talk about Gabe Ikard's age, and birthday-related info. Gabe Ikard's actual age is 33, and birthday is on 26-Sep-1990. When is Gabe Ikard's next birthday? The next birthday of Gabe Ikard is on 26 September, 2024.
| Birthday | 26-Sep-1990 |
|---|---|
| Name of the Day | Wednesday |
| Zodiac Sign (Horoscope) | Libra |
| Next Birthday | 26 September, 2024 |
| Age in 2024 | 33 years |
| Place of Birth | Oklahoma City |
| Country of Birth | United States |
Gabe Ikard's Height, Weight, and Physical Condition
What is the physical condition of Gabe Ikard? The physical condition of Gabe Ikard is good. How tall is Gabe Ikard? Want to know Gabe Ikard's Height Weight in Feet-Inch or Meter-Centimeter? In this section, we discussed height-weight along with eyes and hair colors. height is 1.9 m., and weight is 135.
- Gabe Ikard's Height: 1.9 m.
- Gabe Ikard's Weight: 135 Kilograms
In the below table, you will find the height of Gabe Ikard in Meter, Centimeter, and Feet Inche, & the weight in KG and Pound.
| Height | In Feet Inches: 6'3" |
|---|---|
| In Meters: 1.9 m. | |
| Weight | In Pound: 297.68 lbs |
| In KG: 135 Kilograms | |
| Eye Color | - |
| Hair Color | - |
Gabe Ikard Girlfriend and Marital Status
Do you want to know whether Gabe Ikard is married or unmarried? Who is the Girlfriend of Gabe Ikard? In this section, we will talk about Gabe Ikard's personal life, life story. As you are curious to know about Gabe Ikard. We added the information below.
| Marital Status | Yet to be updated |
|---|
Gabe Ikard Educational Qualifications
Do you want to know what is the educational qualifications of Gabe Ikard? In this table, we added the education information of Gabe Ikard. As we do not have all data currently, we keep some fields blank which we will update soon.
| School | Yet to update |
| College | Yet to update |
| University | Yet to update |
Visit the official Facebook, Instagram, Twitter, Wikipedia, and YouTube accounts of Gabe Ikard. For those who do not have an account on a certain platform, we added the official website link of the platform.
FAQs about Gabe Ikard
Some FAQs (Frequently Asked Questions) about Gabe Ikard.
- What is the Net Worth of Gabe Ikard?
The Net Worth of Gabe Ikard is $1.5 Million.
- What is the Height of Gabe Ikard?
The height of Gabe Ikard is 1.9.
- Where is the birthplace of Gabe Ikard?
The birthplace of Gabe Ikard is Oklahoma City.
- What is the Date of Birth of Gabe Ikard?
The birthday of Gabe Ikard is on 26-Sep-1990.
- Is Gabe Ikard Married?
The marital status of Gabe Ikard is: Yet to be updated
Conclusion
So that's all we have about Gabe Ikard's net worth, bio, wiki, biography, height, weight, awards, facts, siblings, awards, and other information. We hope you get the information about Gabe Ikard. Share your thoughts in the comment section.
Disclaimer
The info about Gabe Ikard's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, affairs, car, salary, age, and other details are based on Wikipedia, IMDb,Forbes, Instagram, and Facebook of Gabe Ikard. There may have wrong or outdated info, if you find so, please let us know by leaving a comment below.