Faf de Klerk Net Worth, Age, Height, Weight, Family, Wiki 2024
Matthew Sanders
Updated on March 30, 2026
Mini Biography
| Name | Faf de Klerk |
|---|---|
| Date of Birth | October 19, 1991 |
| Profession | Rugby Union Player |
| Net Worth | $1.5 Million |
Faf de Klerk is a Rugby Union Player. He was born in Nelspruit on October 19, 1991. Want to more about him? In this article, we covered Faf de Klerk's net worth, wiki, bio, career, height, weight, pics, family, affairs, car, salary, age, facts, and other details in 2024. So let's get started...
Table of Contents (Quick Links)
Faf de Klerk Biography
Do you wanna know Faf de Klerk's full Biodata? Faf de Klerk is a Rugby Union Player. He was born in Nelspruit on October 19, 1991. He is 32 years old. Take a look at the following table for more information.
| Name | Faf de Klerk |
|---|---|
| Nickname | - |
| Gender | Male |
| Date of Birth | 19-Oct-1991 |
| Age in 2024 | 32 |
| Birth Place | Nelspruit |
| Country | South Africa |
| Nationality | South African |
| Height | 1.7 m |
| Weight | 79 KG |
| Profession | Rugby Union Player |
Faf de Klerk Net Worth, and Salary 2024
What is the Networth of Faf de Klerk? What is the income source of Faf de Klerk? We all know that is it almost impossible to say someone's total asset, and how much he or she earns every month. According to the various source, there is an approximate asset that is net worth or net wealth. So what is the networth of Faf de Klerk?As of 2024, the current net worth of Faf de Klerk is $1.5 Million.
Faf de Klerk Age, and Birthday Info 2024
Faf de Klerk's Birthday Countdown
Faf de Klerk's birthday 🎂 🎉 is in...
- days
- Hours
- Minutes
- Seconds
How old is Faf de Klerk? In this section, we will talk about Faf de Klerk's age, and birthday-related info. Faf de Klerk's actual age is 32, and birthday is on 19-Oct-1991. When is Faf de Klerk's next birthday? The next birthday of Faf de Klerk is on 19 October, 2024.
| Birthday | 19-Oct-1991 |
|---|---|
| Name of the Day | Saturday |
| Zodiac Sign (Horoscope) | Libra |
| Next Birthday | 19 October, 2024 |
| Age in 2024 | 32 years |
| Place of Birth | Nelspruit |
| Country of Birth | South Africa |
Faf de Klerk's Height, Weight, and Physical Condition
What is the physical condition of Faf de Klerk? The physical condition of Faf de Klerk is good. How tall is Faf de Klerk? Want to know Faf de Klerk's Height Weight in Feet-Inch or Meter-Centimeter? In this section, we discussed height-weight along with eyes and hair colors. height is 1.7 m., and weight is 79.
- Faf de Klerk's Height: 1.7 m.
- Faf de Klerk's Weight: 79 Kilograms
In the below table, you will find the height of Faf de Klerk in Meter, Centimeter, and Feet Inche, & the weight in KG and Pound.
| Height | In Feet Inches: 5'7" |
|---|---|
| In Meters: 1.7 m. | |
| Weight | In Pound: 174.19 lbs |
| In KG: 79 Kilograms | |
| Eye Color | - |
| Hair Color | - |
Faf de Klerk Girlfriend and Marital Status
Do you want to know whether Faf de Klerk is married or unmarried? Who is the Girlfriend of Faf de Klerk? In this section, we will talk about Faf de Klerk's personal life, life story. As you are curious to know about Faf de Klerk. We added the information below.
| Marital Status | Yet to be updated |
|---|
Faf de Klerk Educational Qualifications
Do you want to know what is the educational qualifications of Faf de Klerk? In this table, we added the education information of Faf de Klerk. As we do not have all data currently, we keep some fields blank which we will update soon.
| School | Yet to update |
| College | Yet to update |
| University | Yet to update |
Visit the official Facebook, Instagram, Twitter, Wikipedia, and YouTube accounts of Faf de Klerk. For those who do not have an account on a certain platform, we added the official website link of the platform.
FAQs about Faf de Klerk
Some FAQs (Frequently Asked Questions) about Faf de Klerk.
- What is the Net Worth of Faf de Klerk?
The Net Worth of Faf de Klerk is $1.5 Million.
- What is the Height of Faf de Klerk?
The height of Faf de Klerk is 1.7.
- Where is the birthplace of Faf de Klerk?
The birthplace of Faf de Klerk is Nelspruit.
- What is the Date of Birth of Faf de Klerk?
The birthday of Faf de Klerk is on 19-Oct-1991.
- Is Faf de Klerk Married?
The marital status of Faf de Klerk is: Yet to be updated
Conclusion
So that's all we have about Faf de Klerk's net worth, bio, wiki, biography, height, weight, awards, facts, siblings, awards, and other information. We hope you get the information about Faf de Klerk. Share your thoughts in the comment section.
Disclaimer
The info about Faf de Klerk's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, affairs, car, salary, age, and other details are based on Wikipedia, IMDb,Forbes, Instagram, and Facebook of Faf de Klerk. There may have wrong or outdated info, if you find so, please let us know by leaving a comment below.