Brandon Silvers Net Worth, Age, Height, Weight, Family, Wiki 2024
Mia Phillips
Updated on March 29, 2026
Mini Biography
| Name | Brandon Silvers |
|---|---|
| Date of Birth | May 09, 1994 |
| Profession | Football Quarterback |
| Net Worth | $1.5 Million |
Brandon Silvers is a Football Quarterback who was born on May 09, 1994 in United States. You might be interested to know more about Brandon Silvers. So, in this article, we discussed all information about Brandon Silvers's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, pics, affairs, car, salary, age, and other details in 2024. Without future ado, let's learn more about Brandon Silvers.
Table of Contents (Quick Links)
Brandon Silvers Biography
Do you wanna know Brandon Silvers's full Biodata? Brandon Silvers is a Football Quarterback. He was born in Pensacola on May 09, 1994. He is 29 years old. Take a look at the following table for more information.
| Name | Brandon Silvers |
|---|---|
| Nickname | - |
| Gender | Male |
| Date of Birth | 9-May-1994 |
| Age in 2024 | 29 |
| Birth Place | Pensacola |
| Country | United States |
| Nationality | American |
| Height | 1.88 m |
| Weight | 98 KG |
| Profession | Football Quarterback |
Brandon Silvers Net Worth, and Salary 2024
What is the Networth of Brandon Silvers? What is the income source of Brandon Silvers? We all know that is it almost impossible to say someone's total asset, and how much he or she earns every month. According to the various source, there is an approximate asset that is net worth or net wealth. So what is the networth of Brandon Silvers?As of 2024, the current net worth of Brandon Silvers is $1.5 Million.
Brandon Silvers Age, and Birthday Info 2024
Brandon Silvers's Birthday Countdown
Brandon Silvers's birthday 🎂 🎉 is in...
- days
- Hours
- Minutes
- Seconds
How old is Brandon Silvers? In this section, we will talk about Brandon Silvers's age, and birthday-related info. Brandon Silvers's actual age is 29, and birthday is on 9-May-1994. When is Brandon Silvers's next birthday? The next birthday of Brandon Silvers is on 09 May, 2024.
| Birthday | 9-May-1994 |
|---|---|
| Name of the Day | Monday |
| Zodiac Sign (Horoscope) | Taurus |
| Next Birthday | 09 May, 2024 |
| Age in 2024 | 29 years |
| Place of Birth | Pensacola |
| Country of Birth | United States |
Brandon Silvers's Height, Weight, and Physical Condition
What is the physical condition of Brandon Silvers? The physical condition of Brandon Silvers is good. How tall is Brandon Silvers? Want to know Brandon Silvers's Height Weight in Feet-Inch or Meter-Centimeter? In this section, we discussed height-weight along with eyes and hair colors. height is 1.88 m., and weight is 98.
- Brandon Silvers's Height: 1.88 m.
- Brandon Silvers's Weight: 98 Kilograms
In the below table, you will find the height of Brandon Silvers in Meter, Centimeter, and Feet Inche, & the weight in KG and Pound.
| Height | In Feet Inches: 6'2" |
|---|---|
| In Meters: 1.88 m. | |
| Weight | In Pound: 216.09 lbs |
| In KG: 98 Kilograms | |
| Eye Color | - |
| Hair Color | - |
Brandon Silvers Girlfriend and Marital Status
Do you want to know whether Brandon Silvers is married or unmarried? Who is the Girlfriend of Brandon Silvers? In this section, we will talk about Brandon Silvers's personal life, life story. As you are curious to know about Brandon Silvers. We added the information below.
| Marital Status | Yet to be updated |
|---|
Brandon Silvers Educational Qualifications
Do you want to know what is the educational qualifications of Brandon Silvers? In this table, we added the education information of Brandon Silvers. As we do not have all data currently, we keep some fields blank which we will update soon.
| School | Yet to update |
| College | Yet to update |
| University | Yet to update |
Visit the official Facebook, Instagram, Twitter, Wikipedia, and YouTube accounts of Brandon Silvers. For those who do not have an account on a certain platform, we added the official website link of the platform.
FAQs about Brandon Silvers
Some FAQs (Frequently Asked Questions) about Brandon Silvers.
- What is the Net Worth of Brandon Silvers?
The Net Worth of Brandon Silvers is $1.5 Million.
- What is the Height of Brandon Silvers?
The height of Brandon Silvers is 1.88.
- Where is the birthplace of Brandon Silvers?
The birthplace of Brandon Silvers is Pensacola.
- What is the Date of Birth of Brandon Silvers?
The birthday of Brandon Silvers is on 9-May-1994.
- Is Brandon Silvers Married?
The marital status of Brandon Silvers is: Yet to be updated
Conclusion
So that's all we have about Brandon Silvers's net worth, bio, wiki, biography, height, weight, awards, facts, siblings, awards, and other information. We hope you get the information about Brandon Silvers. Share your thoughts in the comment section.
Disclaimer
The info about Brandon Silvers's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, affairs, car, salary, age, and other details are based on Wikipedia, IMDb,Forbes, Instagram, and Facebook of Brandon Silvers. There may have wrong or outdated info, if you find so, please let us know by leaving a comment below.