Augusto Dutra de Oliveira Net Worth, Age, Height, Weight, Family, Wiki 2024
Rachel Ellis
Updated on March 30, 2026
Mini Biography
| Name | Augusto Dutra de Oliveira |
|---|---|
| Date of Birth | July 16, 1990 |
| Profession | Vaulter |
| Net Worth | $1.5 Million |
Augusto Dutra de Oliveira is a Vaulter who was born on July 16, 1990 in Brazil. You might be interested to know more about Augusto Dutra de Oliveira. So, in this article, we discussed all information about Augusto Dutra de Oliveira's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, pics, affairs, car, salary, age, and other details in 2024. Continue reading to discover who is Augusto Dutra de Oliveira.
Table of Contents (Quick Links)
Augusto Dutra de Oliveira Biography
Do you wanna know Augusto Dutra de Oliveira's full Biodata? Augusto Dutra de Oliveira is a Vaulter. He was born in Marlia on July 16, 1990. He is 33 years old. Take a look at the following table for more information.
| Name | Augusto Dutra de Oliveira |
|---|---|
| Nickname | - |
| Gender | Male |
| Date of Birth | 16-Jul-1990 |
| Age in 2024 | 33 |
| Birth Place | Marlia |
| Country | Brazil |
| Nationality | Brazilian |
| Height | 1.8 m |
| Weight | 70 KG |
| Profession | Vaulter |
Augusto Dutra de Oliveira Net Worth, and Salary 2024
What is the Networth of Augusto Dutra de Oliveira? What is the income source of Augusto Dutra de Oliveira? We all know that is it almost impossible to say someone's total asset, and how much he or she earns every month. According to the various source, there is an approximate asset that is net worth or net wealth. So what is the networth of Augusto Dutra de Oliveira?As of 2024, the current net worth of Augusto Dutra de Oliveira is $1.5 Million.
Augusto Dutra de Oliveira Age, and Birthday Info 2024
Augusto Dutra de Oliveira's Birthday Countdown
Augusto Dutra de Oliveira's birthday 🎂 🎉 is in...
- days
- Hours
- Minutes
- Seconds
How old is Augusto Dutra de Oliveira? In this section, we will talk about Augusto Dutra de Oliveira's age, and birthday-related info. Augusto Dutra de Oliveira's actual age is 33, and birthday is on 16-Jul-1990. When is Augusto Dutra de Oliveira's next birthday? The next birthday of Augusto Dutra de Oliveira is on 16 July, 2024.
| Birthday | 16-Jul-1990 |
|---|---|
| Name of the Day | Monday |
| Zodiac Sign (Horoscope) | Cancer |
| Next Birthday | 16 July, 2024 |
| Age in 2024 | 33 years |
| Place of Birth | Marlia |
| Country of Birth | Brazil |
Augusto Dutra de Oliveira's Height, Weight, and Physical Condition
What is the physical condition of Augusto Dutra de Oliveira? The physical condition of Augusto Dutra de Oliveira is good. How tall is Augusto Dutra de Oliveira? Want to know Augusto Dutra de Oliveira's Height Weight in Feet-Inch or Meter-Centimeter? In this section, we discussed height-weight along with eyes and hair colors. height is 1.8 m., and weight is 70.
- Augusto Dutra de Oliveira's Height: 1.8 m.
- Augusto Dutra de Oliveira's Weight: 70 Kilograms
In the below table, you will find the height of Augusto Dutra de Oliveira in Meter, Centimeter, and Feet Inche, & the weight in KG and Pound.
| Height | In Feet Inches: 5'11" |
|---|---|
| In Meters: 1.8 m. | |
| Weight | In Pound: 154.35 lbs |
| In KG: 70 Kilograms | |
| Eye Color | - |
| Hair Color | - |
Augusto Dutra de Oliveira Girlfriend and Marital Status
Do you want to know whether Augusto Dutra de Oliveira is married or unmarried? Who is the Girlfriend of Augusto Dutra de Oliveira? In this section, we will talk about Augusto Dutra de Oliveira's personal life, life story. As you are curious to know about Augusto Dutra de Oliveira. We added the information below.
| Marital Status | Yet to be updated |
|---|
Augusto Dutra de Oliveira Educational Qualifications
Do you want to know what is the educational qualifications of Augusto Dutra de Oliveira? In this table, we added the education information of Augusto Dutra de Oliveira. As we do not have all data currently, we keep some fields blank which we will update soon.
| School | Yet to update |
| College | Yet to update |
| University | Yet to update |
Visit the official Facebook, Instagram, Twitter, Wikipedia, and YouTube accounts of Augusto Dutra de Oliveira. For those who do not have an account on a certain platform, we added the official website link of the platform.
FAQs about Augusto Dutra de Oliveira
Some FAQs (Frequently Asked Questions) about Augusto Dutra de Oliveira.
- What is the Net Worth of Augusto Dutra de Oliveira?
The Net Worth of Augusto Dutra de Oliveira is $1.5 Million.
- What is the Height of Augusto Dutra de Oliveira?
The height of Augusto Dutra de Oliveira is 1.8.
- Where is the birthplace of Augusto Dutra de Oliveira?
The birthplace of Augusto Dutra de Oliveira is Marlia.
- What is the Date of Birth of Augusto Dutra de Oliveira?
The birthday of Augusto Dutra de Oliveira is on 16-Jul-1990.
- Is Augusto Dutra de Oliveira Married?
The marital status of Augusto Dutra de Oliveira is: Yet to be updated
Conclusion
So that's all we have about Augusto Dutra de Oliveira's net worth, bio, wiki, biography, height, weight, awards, facts, siblings, awards, and other information. We hope you get the information about Augusto Dutra de Oliveira. Share your thoughts in the comment section.
Disclaimer
The info about Augusto Dutra de Oliveira's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, affairs, car, salary, age, and other details are based on Wikipedia, IMDb,Forbes, Instagram, and Facebook of Augusto Dutra de Oliveira. There may have wrong or outdated info, if you find so, please let us know by leaving a comment below.